Memleket Partisi Kahramanmaraş 1’inci olağan il kongresini yaptı. | Afşin Haber
SON DAKİKA

Tecrübeli Eğitim Kadrosu ile ROTA Kurs Merkezi Eğitime başladı!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER

ÖNDER Afşin İlçe Başkanlığından Cübbeli Ahmet Hocaya Tepki!

ASAYİŞ, EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

YÖK BAŞKANI EROL ÖZVAR’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Tarihi Kentler Birliği Toplandı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Memleket Partisi Kahramanmaraş 1’inci olağan il kongresini yaptı.

Bu haber 31 Ağustos 2021 - 6:46 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Memleket Partisi (MP) Kahramanmaraş il Başkanlığı binasında yapılan ve 24. Dönem Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun da katıldığı kongrede Memleket Partisi Kahramanmaraş kurucu Başkanı Hilmi Emre Kazancı tekrar başkan seçildi.

Kongrede konuşan Başkan Kazancı: “Suriyeli mülteciler kontrolsüz bir şekilde ülkemiz topraklarına yerleştirilerek gerek ekonomik gerekse güvenlik açısından ülkemiz adeta bir batağa sürüklenmektedir. Bu da yetmiyormuş gibi bu günlerde aynı kontrolsüzlük ve benzeri senaryolar ile Afgan mültecileri de sınırımızdan ellerini kollarını sallayarak geçip istedikleri bölgeye yerleşmektedirler.” İfade etti.

AK Parti iktidarını eleştiren Başkan Kazancı: “Yaklaşık 20 yıllık AK Parti hükümeti süresi içerisinde yolsuzluklar ayyuka çıkmış, gelir dağılımındaki uçurum ölçülemez boyutlara erişmiş, muhalefetin sesi kısılmış, iç ve dış borcumuz tarih boyunca görülmemiş rakamlara ulaşmıştır. Yandaş müteahhitler zengin edilirken vatandaşlarımız açlık sınırında yaşamaya mahkûm edilmiştir. Anlamsız tarım politikaları ile çiftçilerimiz hasadını tarladan kaldıramaz, küçük esnafımız Bağ-Kur primini ödeyemez hale getirilmiştir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin eğitim sistemi basiretsiz ve iyi niyetli olmayan yönetici ve siyasetçiler tarafından ucube bir hale getirilmiştir. Geleceğimiz olan gençlerimiz her ne kadar üniversite mezunu olsalar dahi eğitimden bihaber olarak yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Ve yine Ulu Önder Atatürk’ün ‘gelecek sizin eseriniz olacak’ dediği gençlerimiz karanlığa mahkûm edilmeye çalışılmaktadır. Hudut namustur.

Atalarımızın kan dökerek can vererek hak ettiği ve vatan yaptığı bu kutsal topraklar adeta üç kuruşa peşkeş çekilmektedir. Altını çizerek belirteyim bunun ırkçılıkla uzaktan yakından hiç bir alakası yoktur. Biz Memleket Partisi olarak öncelikle her bir bireyin insanca ve özgürce yaşamasından yanayız. Ama mümkünse kendi vatanında yaşamasından yanayız. Suriyeli mülteciler bayram ziyaretine vatanına elini kolunu sallayarak gidebiliyorsa orda da yaşayabilir diyoruz ve Memleket Partisi iktidarında bunun böyle olması için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” İfadelerine yer verdi.

Memleket Partisi Kahramanmaraş 1’inci Olağan İl Kongresi kurucu başkan Emre Kazancı’nın yeniden başkan seçilmesiyle sona erdi.