Sefer Aycan, TBMM’de Diş Sağlığı konusunu gündeme getirdi! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Başkan Güngör Müjdeyi Verdi: Olimpik Havuz Geliyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SPOR, YAŞAM

GÜVENÇ VE KILIÇ İSTİKLAL ÜNİVERSİTES’İNİ ZİYARET ETTİ!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Mahçiçek’ten Engelli Bireylere Bir Merkez Daha.

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Tecrübeli Eğitim Kadrosu ile ROTA Kurs Merkezi Eğitime başladı!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER

Sefer Aycan, TBMM’de Diş Sağlığı konusunu gündeme getirdi!

Bu haber 23 Temmuz 2021 - 5:52 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr. Sefer Aycan, TBMM’de Diş Sağlığı konusunu gündeme getirdi! Aycan,konuşmasında şunları söyledi;

“Sayın Başkan, 277 sıra sayılı Kanun Teklifi’nin 2’nci maddesinde diş protez çalışanlarıyla ilgili düzenleme vardır. Ülkemizde genel olarak diş sağlığı iyi düzeyde değildir. Dişlerimize iyi bakmadığımızdan genel olarak her yetişkinde de diş eksikliği vardır, bu da diş protez ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Ülkemizde diş sağılığı genel olarak muayenehanelere bırakılmıştır; özellikle diş protezi tamamen muayenehanelerde yapılmaktadır, bu durumu düzeltmek gerekir.
    Kamuda diş sağlığı hizmetlerini artırılmalı ve yaygınlaştırmalıyız. Özellikle kamu diş sağlığı kuruluşlarında diş protez atölyeleri kurmalı ve buralarda diş protez teknikeri istihdamını artırmalıyız; yeteri kadar diş hekimi ve diş protez teknikerimiz vardır.
    Toplum olarak diş sağlığımıza gereken özeni göstermeliyiz. Hiçbir protez, doğal dişin yerini almaz; bu nedenle mevcut dişlerimize iyi bakalım.
    Saygılarımla.”