“Şehrimizin Birikimi Dünyaya Duyurulacak” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Şehrimizin Birikimi Dünyaya Duyurulacak”

Bu haber 10 Aralık 2020 - 6:09 'de eklendi.

Kahramanmaraş’ın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar, STK temsilcileri, edebiyatçılar ve yayın evi sahiplerine anlatıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’nadahil olması hedefiyle yürüttüğü çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda Kültür Turizm ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafındanUnesco Yaratıcı Şehirler Ağı ve yapılacak başvuruyailişkin çalışmaları tanıtım amaçlı bir toplantı düzenlendi. Kültürpark’ta gerçekleştirilen programa STK yöneticileri, yayınevi sahipleri, yazar ve şairler katıldı.

Şehrin Desteği Önemli

Süreç ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Kültür Turizm ve Spor Dairesi Başkanı Duran Doğan, “Bu projeye dahil olmamız, şehrimizin asırlardır biriktirdiği edebi birikimin dünyaya duyurulması adına çok önemli. Dünyanın pek çok kenti, kendi kültürel birikimini bu süreçle katma değere dönüştürebildi. Kahramanmaraş, edebiyatta ekoller oluşturabilecek öncü yazarlara sahip. Yazarlarımızın, şairlerimizin, yayınevlerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın bu sürecin bir parçası olduğunu biliyoruz. UNESCO hedefine sizlerin, şehrin desteği çok önemli.  İnşallah bu süreci güzel bir şekilde neticelendireceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.