Ver Kurtula Karşı Vur Kurtul « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Ver Kurtula Karşı Vur Kurtul

Bu haber 06 Şubat 2018 - 21:07 'de eklendi.

Kayseri’deki bombalı saldırıda şehit sayısı 14’e yükseldi, 12’si yoğun bakımda 4’ü ağır olmak üzere 56 yaralımız var. Millet olarak yüreğimiz yanıyor.

Allah Şer ittifakına karşı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın.

Allah Askerimize, Polisimize metanet versin, güç versin, sabır versin.

Terörle mücadele eden siyasetinden, güvenlik güçlerimize kim varsa sonuna kadar yanındayız.

Siyasi İrade hem A.B.D ile A.B ile ilişkiler, hem de iç güvenlik politikaları çerçevesinde şu saate kadar terörü terbiye etmek, sisteme enteğre etmek, legal hale getirmek adına üzerine düşeni, demokratik açılım süreci, çözüm süreci, koridor süreci derken fazlası ile yerine getirmiştir.

Gelinen noktada bu ve bundan önceki yaşananlarla bir kez daha anlaşılmıştırki;

“Terörle müzakere edilmez,”

”Kandan beslenenler demokrasi ile terbiye edilemez.”

Bu gerçekler yaşadığımız her acı infialle birlikte yüzümüze tokat gibi çarpılmış ve bu gün Kayseri’de bir kere daha karşımıza çıkmıştır.

PKK, PYD, ABD, AB ittifakı çok aleni tescillenmiştir,

Devletimiz şu saatten sonra hiçbir maslahata takılmadan, acaba ABD ne der, AB ne der diye düşünmeden sadece cani terör örgütüne değil, bunlarla öyle ya da böyle bağı bağlantısı bulunan her kesime, siyasetçisinden, gazetecisine, işadamından, televizyoncusuna kim varsa en acı yüzünü göstermeli, hakettikleri muamele ile mukabele etmelidir.

“Ağababaları şehirde kol gezen tetikçilerin sadece dağda peşine düşülerek kökü kurutulamaz”

Bıçak kemiğe dayanmıştır, cani terör örgütünün de bunlara destek veren küresel iktidarında amacı bu patlamalarla top yekün milleti bezdirerek, korkutarak işi “ver kurtul” demeye getirmektir.

Ama bu Millet; Devleti, Hükümeti, Güvenlik Güçleri ve diğer tüm unsurları ile tarihten aldığı tecrübe, terbiye ve asaleti ile “VER KURTUL” teorisine “VUR KURTUL” aksiyonu ile cevap vermelidir.

Avrupa’nın bize dayattığı içine bölünme giydirilmiş, terör, şiddet, ahlaksızlık giydirilmiş medeniyet teklifine, kendi değerlerine sahip çıkarak cevap vermelidir.

HAŞİM YANARhayanar@hotmail.com