Afşin Güreşi “Güreş Ağasından” Ses Bekliyor! | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Güvek Yaylasında Kabile Buluşması yapıldı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin Güreşi “Güreş Ağasından” Ses Bekliyor!

Bu haber 06 Şubat 2018 - 20:51 'de eklendi.

Geçtiğimiz yıl yapılan Afşin Eshab-ı Kehf Karakucak Güreş Festivalinde sahaya 4 babayiğidimiz çıkarak Güreş ağalığı için yarışmıştı.

Hatırlayanlarınız çıkacaktır Bu babayiğitlerimiz 10 bin,20 bin teklifleri ile ağalık yarışını devam ettirirlerken Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven duruma müdahale etmiş ve Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil’i göstererek Sayın Vekilimiz dururken kimseye ağalık yakışmaz demişti.

Ve büyük bir ihtişamla Ağalık Elbisesi Milletvekili Mehmet İlker Çitil’e giydirilmişti.

Güreşçilerimiz de umutlanmış Vakti zamanında bu topraklarda Güreş tutmuş sayın Vekil Yerlerde sürünen Afşin Güreşini ayağa kaldırır diye düşünmüştü.

Geçtiğimiz aylarda başta Milli Güreşçimiz, minderlerdeki gururumuz Afşin Çangalını dünyaya tanıtan Bekir Böke’nin torunu Serdar Böke başta olmak üzere bir çok Güreşçimiz ile ilgili Ulusal ve Uluslararası minderlerdeki gelen başarıları haber yaptık.

Sevindik çünkü bu toprakların evlatları öylesine büyük minderlerde tarih yazıyor ve İstiklal Marşımızı gururla söyletiyorlar.

Üzüldük çünkü bu toprakların yetiştirdiği başarılı güreşçiler hep başka kulüpler adına girişiyorlar Madalyalarını ve kupalarının Pehlivanlar diyarı Afşin’e değil de başka memleketlere götürüyorlar.

Afşin Güreşimiz malesef yerlerde sürünüyor.Bu talihsiz durum Güreş Ağası da dahil kimsenin umurunda değil.(Güreşimize yada Güreşçilerimize yatırım yapılıyor da bizim mi haberimiz olmuyor acaba?)

Afşin Güreşi kendisini tutup ayağa kaldıracak babayiğitler araya dursun,Güreşçilerimiz ve güreşe gönül verenlerimiz de Güreş Ağasından SES bekliyor.

Ama bu işlerin Sosyal Medya hesabından Güreşçileri tebrik ederek olmadığını da bilmesini istiyorlar.

Bakalım bu ses ne zaman duyulacak?

HALİL DEMİRafsinhabermerkezi@gmail.com