SON DAKİKA

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de KBB Uzmanı göreve başladı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de ATM’ye Benzinli Saldırı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, YAŞAM

ZANNETTİĞİNİZDEN DAHA APTALSINIZ!

Bu haber 06 Şubat 2018 - 21:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dehanın sınırları olabilir,

                                                               ancak aptallığın böyle bir sorunu yoktur.

                                                                                                                ELBERT HUBBARD

 

Samimi söylüyorum ben bu kadar  seviyesiz hesaplar yapan bir grup daha görmedim. Hoş bunlardan her yerde var. Her yere asalak gibi yayılmış vaziyetteler.  Akılsızlığın dibine vurmuş, adab-ı muaşeret nedir bilmeyen bu basit kişiliklere bir dernek kursak da, rahatlasak. Çünkü bizi kandıramadıklarını ve ne kadar aptal göründüklerini idrak etmeleri lazım. Hayır kendim için  bir şey istiyorsam namerdim. Yazık ya, günah ben üzülüyorum onlara. Zira büyük laflar edip küçük hesaplara kalkışıyorlar sonra salaklıkla komiklik arasında bir seviyede kalıyorlar. Ha, evet küçük hesaplar, ilkokul zeka seviyesini geçmez inanın. Tebessüm bile edemiyorum o kadar. Lütfen bu insanları kamu görevinden uzaklaştırın. Toplumun zeka seviyesini dibe çekiyorlar.

Karikatürleri ve karikatüristleri çok seviyorum. Akıllı gibi görünüp aptal olanları, az ve öz bir şekilde çok güzel ifade ediyorlar zira. Hatırımda kalan birkaç karikatürden biridir ‘sevgili günlük bugün günlüğümü yedim… ‘ diye başlayanı. O karikatürü gördüğümde, işte dedim böyleymiş gibi davran. Hiçbir şeyin farkında değilmişsin gibi yap. Salağa yat; karşında aptal aptal hareket edenleri sevindir. Bak gör nasıl sevap alırsın.  Ama yok yapamıyorum. Yalan söyleyip bunu yüzüne gözüne bulaştıracak kadar aptal olanları görünce dayanamıyorum. Yalan söylemeye kalkıyorsun ve beceremeyip açık veriyorsun. Hem yalancı hem beceriksiz. Duble gerizekalı. Merak buyurmayınız, sizlerin seviyesi ve yapacaklarınız benim tenezzül etmeyeceğim kadar alt kısımlarda, rahat olun.

Değerli bir büyüğüm bana hep; satranç bilmemene rağmen insanların birkaç adım sonra ne yapacaklarını nasıl öngörüyorsun diye sorardı. O zamanlar cevabını bilmiyordum ama şimdi anlayabiliyorum. Ekstra bir çabam yokmuş. Kalemimin ucunu yine fazla şimşetmişim. Ama yapacak bir şey yok. Kim neyi duymayı hak ediyorsa onu duyar. Ama buradan, ama yüzüne yüzüne.

Selametle…

SİBEL BOYUNDURUK
SİBEL BOYUNDURUKsibelbuyunduruk@gmail.com